Strona główna » Komunia » W jaki sposób można urządzić stół komunijny?
Kategorie
Kontakt
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

W jaki sposób można urządzić stół komunijny?

Autor: frytka Data dodania: 13-04-2023


Urządzenie stołu komunijnego jest ważnym elementem w przygotowaniach do przyjęcia Sakramentu Komunii Świętej. Wiele zależy od preferencji rodziny oraz tradycji kościelnych, jednakże istnieją pewne ogólne zasady, które warto przestrzegać.
 
alt

Oto kilka sugestii, jak można urządzić stół komunijny:

Dekoracje stołu na komunię: Stół powinien być przyozdobiony w sposób dostojny i uroczysty. Można postawić na kwiaty, świece, serwetki z nadrukiem na komunię, obrusy w kolorze białym lub jasnych pastelowych barwach.

Przygotowanie stołu: Stół powinien być starannie przygotowany przed uroczystością. Warto zadbać o czystość i porządek, a także o to, aby na stole były wszystkie potrzebne elementy - kielich, pateynka, korporał, obrus, serwetki, itp.

alt
 
 
Menu na komunię: Na stole powinny znaleźć się przede wszystkim potrawy łatwe do spożycia i nie wymagające dużego nakładu pracy przy ich przygotowaniu. Wśród popularnych dań są np. pasztet, kanapeczki, sałatki, ciasta oraz owoce.

Napoje na komunię: Na stole powinien znaleźć się woda oraz sok, a także wino mszalne, które będzie spożywane podczas Sakramentu.

Symbolika komunijna: Na stole można umieścić krzyż, figurki aniołów lub symbole religijne, takie jak ostia, rzeźby przedstawiające Jezusa Chrystusa lub Matkę Boską.

Upominki na komunię: W ramach podziękowania dla gości, można przygotować drobne upominki, np. medalik, modlitewnik, ręcznie robione mydełka, cukierki z wizerunkiem Świętej Rodziny.

Ostatecznie, sposób urządzenia stołu komunijnego powinien być przede wszystkim dostosowany do indywidualnych preferencji rodziny oraz tradycji kościelnych, którym się hołduje.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Komunia
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu