Strona główna » Pomysły na zabawy z dziećmi w czasie pandemii.
Kategorie
Filtruj
Kontakt
 • P.P.H.U. PETRI Agnieszka Wasilewska
  Robotnicza 3
  95-015 Głowno
  NIP: 733-127-41-95

 • E-mail:sklep@nakazdaokazje.com
 • Telefon423070170
  +48600036880
 • Gadu Gadu48606711
 • Skypenakazdaokazjecom
 • Godziny działania sklepuPN - PT 10.00 - 18.00 | SB 10.00 - 14.00 |
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 
Chmura tagów

Pomysły na zabawy z dziećmi w czasie pandemii.

Data dodania: 13-11-2020

Jak spędzić wolny czas z dzieckiem w domu w czasie epidemii?

zabawa z dzieckiem w czasie pandemii

Niestety nastały trudne czasy dla Nas wszystkich , zarówno dla dorosłych jak i dla naszych najmłodszych pociech.
Aby oderwać dzieci od codziennych lekcji on line i zapracowanych Nas potrzebujemy spędzenia razem wspólnie wolnego czasu na przykład na  kreatywną zabawę.
Jest to z pewnością nie lada wyzwanie dla rodziców, którzy codziennie są na tyle zmęczeni swoją pracą, by móc zorganizować tak zabawę aby dzieci były tym zainteresowane a zarazem zachwycone. Chcemy Wam w tym pomóc i podpowiedzieć jak można właśnie ten wspólny czas wykorzystać jak najlepiej!
Ale na początek krótko o tym....

Jaki wpływ ma koronawirus na dzieci?

wpływ koronawirusa na dziecko

I tutaj nie skupiamy się wcale na wiedzy czysto medycznej.
Siłą rzeczy nasze dzieci od rana spędzają czas przed monitorem lub ekranem smartfona. To nie najlepiej wpływa na ich postawę, wzrok oraz psychikę.
Przyznam że i my patrzymy na to z niepokojem. Jest kilka podstawowych zabiegów które pomogą zminimalizować negatywne skutki wielogodzinnego wpatrywania się w świecące matryce. 
 • starajmy się zapewnić dziecku ergonomiczne stanowisko pracy, odpowiednia podkładka pod mysz, monitor na odpowiedniej wysokości, odpowiedni fotel oraz podnóżek pod stopy.
 • o ile to możliwe zmieniajmy konfigurację aplikacji w których pracują aby miały ciemne tło i jasną czcionkę, efektem tego zabiegu będzie mniejsze zmęczenie wzroku
 • użycie słuchawek, wbrew pozorom jeśli nie będzie to nikomu przeszkadzać dzieci powinny korzystać z głośników zamiast słuchawek które na dłuższą metę uciskają głowę i powodują zawroty głowy, jeśli to nie będzie możliwe starajmy się dobrać najbardziej optymalnie słuchawki do wielkości głowy dziecka i w trakcie przerwy prośmy aby dziecko zdejmowało słuchawki
 • jeśli jest ciemno zapalcie lampkę
 • minimum po 40 minutach pracy obowiązkowa przerwa i 3-5 minut ćwiczeń na poszczególne partie kręgosłupa (szkoła powinna zapewnić tego typu wiedzę choćby podczas zadań z wychowania fizycznego)
 • aby dbać o wzrok co 20 minut dziecko powinno patrzeć w dal i skupić się na wybranym obiekcie w oddali 
 • sugerujmy nauczycielom jeśli już muszą zadawać pracę w domu aby były to prace bez wykorzystywania komputera oraz innych urządzeń elektronicznych i aby maksymalnie pobudzały do myślenia i wykonywania czynności manualnych, pomysły na najbardziej szalone zabawy są mile widziane 
 • a jak spędzić czas po szkole?

Co zrobić aby dzieci nie siedziały cały czas przy komputerze?

pomysły na zabawę z dzieckiem
Kreatywne Warsztaty Plastyczne

Dzieci uwielbiają zabawy plastyczne i to w każdym wieku, uwierzcie mi na słowo!
 • malowanie,
 • przyklejanie,
 • szkicowanie,
 • wycinanki,
 • dekorowanie
to kilka z ciekawych pomysłów spędzanie czasu kreatywnie. Zaproponuje kilka ciekawych i szybkich zabaw , które z pewnością zainteresują  waszych milusińskich.

Malowanie Balonów Zabawa

Do pierwszej zabawy plastycznej możemy wykorzystać kolorowe balony tak dobrze czytacie balony :)  Jest to zabawa nie tylko plastyczna . Potrzebujemy do tego kilka kolorowych balonów, mazaki permanentne w różnych kolorach.
Zaczynając zabawę każdy losuje z zamkniętymi oczami jeden balonik. Po wylosowaniu każdy musi go jak najszybciej  napompować i zawiązać , z pewnością będzie przy tej zabawie dużo śmiechu !
Przedostatnią częścią tej zabawy jest  właśnie kreatywnie zaprojektować swojego balona i pomalowanie go mazakami według swojego projektu. Zostaje już tylko czysta zabawa kolorowymi  balonami !
Z pewnością ta zabawa spodoba się każdemu dziecku zwłaszcza że  będzie to wspólna zabawa wraz z rodzicami.

Zabawa z rodzicami - Wieża

Bardzo kreatywna zabawa zarówna plastyczna jak i sportowa. Potrzebujemy do tej rozrywki plastikowe kubeczki białe albo kubeczki kolorowe  i  mazaki permanentne. Zabawa dzieli się na dwie części, na początku malujemy nasze kubeczki np. śmieszne minki, zwierzątka, różne wzorki takie jakie przyjdą nam w tym momencie do głowy.
Dzielimy się na dwie drużyny np. mama -  córka , tata – syn.

Zabawa w Pokaz Mody

strój księżniczki

Pokaz mody szczególnie uwielbiają małe księżniczki, które uwielbiają  przebieranki, stroje księżniczek, ulubionych postaci z bajek. Aby zabawa w pokaz mody odzwierciedlała prawdziwy show potrzebujemy przebrać nasze pociechy w oryginalne, ulubione stroje ,włączyć muzykę najlepiej właśnie z ulubionej bajki i zacząć magiczną przygodę . Każdego możemy obsadzić w ciekawe role podczas tej zabawy, tata może zostać operatorem światła, brat dj, a mama stylistką.

a może po prostu wyjść na spacer ? :)
pomysły na zabawy z dzieckiem
 
teks&grafika: md

Przejdź do strony głównej